Dbanie o zdrowie i urodę stało się ostatnio swego rodzaju rutyną w codziennym życiu ludzi. Istnieje wiele sposobów na poprawienie i utrzymanie dobrej kondycji zdrowotnej organizmu. Jednym z najważniejszych, obok dbania o kondycję fizyczną, jest odpowiedni sposób odżywiania się. Szczególnie dotyczy to zjadania pięciu porcji warzyw i owoców dziennie, które można zastępować sokami. Zwłaszcza świeżymi, samodzielnie przygotowanymi za pomocą wyciskarki Kuvings.

Zdrowie na talerzu (i w szklance)

Zdrowie i uroda z sokówNawet najlepsze suplementy i zestawy witaminowo-mineralne nie zastąpią zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety. W piramidzie żywieniowej szczególne miejsce zajmują owoce i warzywa. Powinno się jeść ich jak najwięcej. Szczególnie dotyczy to warzyw, zwłaszcza tych zielonych, zawierających najwięcej żelaza i fioletowych bogatych w antocyjany. Warzywa, choć zdrowe, nie zawsze są atrakcyjne w smaku, a poza tym wymagają czasu potrzebnego do ich przyrządzenia. Zdrowym sposobem na wykorzystanie warzyw jest robienie z nich soków na przykład przy pomocy wyciskarek Kuvings. Z dużą siłą i precyzyjnie miażdżą one warzywa i owoce, a wyciśnięty płyn jest filtrowany za pomocą bardzo gęstego sitka. Do pojemnika spływa gotowy sok, a pozostałości można wykorzystać chociażby do zrobienia domowego kompostu i zasilenia roślin. Bardzo dużą zaletą wyciskarki Kuvings jest to, że w odróżnieniu od popularnych sokowirówek nie podgrzewa ona soku, a zatem nie pozbawia go drogocennych witamin i związków mineralnych. Własnoręcznie robione soki można dowolnie komponować w zależności od preferencji smakowych oraz indywidualnych potrzeb organizmu. 

Sposób na niejadka

Zdrowa, bogata w witaminy i minerały dieta jest szczególnie ważna w żywieniu najmłodszych. Współcześnie, w dobie popularności i dostępności fast foodów, napojów gazowanych i słodyczy nie jest to już takie łatwe. Dodatkowo dzieci mają swój gust i smak i niełatwo namówić je do spróbowania i zjedzenia warzyw, których często zwyczajnie nie lubią. Wyciskarki Kuvings umożliwiają skomponowanie soków na bazie owoców i warzyw w taki sposób, aby smakowały każdemu. Do słodkich owoców wystarczy dodać takie wartościowe warzywa jak burak, jarmuż czy czerwona kapusta. Poza tym własnoręczne przygotowywanie soku z wyciskarką Kuvigs może być dla dziecka fantastyczną zabawą, a wszystko przygotowywane samodzielnie staje się też smaczniejsze. Ważne jest przy tym nabywanie przez dziecko odpowiednich nawyków żywieniowych. Po wspólnie przyrządzonym soku można także razem pozmywać, bo wyciskarki Kuvings bardzo łatwo się czyści.