Każda mama w trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój swojego dziecka chce dla niego jak najlepiej. Z tego powodu wybiera dla niego ubrania z najlepszej jakości, oddychającej bawełny, wygodne buty oraz bezpieczne zabawki. W kwestii jedzenia również nie należy oszczędzać, ponieważ odpowiednio zbilansowana dieta ma szczególny wpływ na dorastanie i codzienne funkcjonowanie małego człowieka. Jakie produkty zatem wybierać do gotowania codziennych posiłków i czego unikać w dziecięcym jadłospisie.

Dlaczego dzieci nie powinny jeść słodyczy

Intensywny wzrost oraz rozwój małego dziecka sprawiają, że wszystkie dostarczane mu na bieżąco składniki odżywcze są bardzo dokładnie wykorzystywane przez organizm. Zdrowe przekąski dla dzieci powinny być codzienną rutyną w przygotowywaniu przez dorosłych dla nich posiłków, ponieważ badania naukowe dowiodły, że nadmierne spożywanie słodyczy może prowadzić do powstania szeregu działań niepożądanych. Pojawiające się w przyszłości problemy zdrowotne w postaci zmian zwyrodnieniowych stawów, nadciśnienie oraz cukrzyca, to tylko niektóre z nieprzyjemnych schorzeń, które powoduje nadwaga i otyłość. Warto pamiętać, że przyzwyczajanie dziecka do częstego jedzenia słodkich produktów, potęguje w nim chęć do jedzenia wyłącznie takich rzeczy, przez co w późniejszym czasie bardzo często pojawia się problem ze spożywaniem przez nie pełnowartościowych posiłków. Takie nawyki powodują również rozwój próchnicy zębów oraz problemy z koncentracją i zdolnością ruchową. Czym są zatem zdrowe przekąski dla dzieci.

Pomysły na pyszne i zdrowe przekąski

Dlaczego Twoje dziecko powinno jeść zdrowe przekąskiObecny rynek obfituje w nachalne reklamy propagujące wyważony styl życia i spożywanie tylko zdrowych posiłków. Bardzo często jednak proponowane przez producentów zdrowe płatki śniadaniowe oraz zbożowe batony muesli do najzdrowszych nie należą, w rzeczywistości dosładzane są one cukrem oraz pełne dodatkowych wypełniaczy i konserwantów. Warto mieć całkowitą kontrolę nad tym, co podajemy rodzinie do jedzenia i samemu tworzyć zdrowe przekąski dla dzieci, takie jak soki warzywno – owocowe, owocowe sałatki, suszone owoce, orzechy i ziarna słonecznika i dyni. Ciekawym pomysłem na zapewnienie dziecku zdrowej i pożywnej przekąski może być samodzielne przygotowanie batonów muesli z owocami i orzechami bez dodawania cukru. Zdrowe przekąski dla dzieci nie muszą być nudne i niesmaczne, wszystko zależy od naszej wyobraźni i zaangażowania. Warto namawiać również dziecko do picia wyłącznie czystej, niegazowanej wody, ponieważ gotowe soki są bardzo mocno dosładzane i pełne konserwantów.