Któż nie próbował? A przynajmniej nie słyszał o rozgrzewającej herbatce z konfiturami. Niedostępne marzenie dziecięcych łasuchów pieczołowicie pilnowane i chowane przed nimi w kredensie. Słoiczek szczęścia, kojarzący się z dzieciństwem i wizytami u babci. Konfitury, owoce rozpieszczone przez letnie słońce zamknięte w słoikach przez czułe dłonie, niezmiennie przypominające o pachnącym owocami lecie.

Słoiczek pełen wspomnień i zdrowia.

Konfitury. Niebo zamknięte w słoiku.Konfitury to nie tylko czar wspomnień. Nie na darmo dodaje się ich do herbaty. Dzięki temu że jedynym dodatkiem do nich jest cukier w niedużej ilości, a cała reszta to same owoce, konfitury mają w sobie dużo witamin, które wspomagają nasz organizm, więc każdy powinien je spożywać. W dzisiejszych czasach jednak gdy wszyscy pędzimy do przodu mało kto ma czas, by zajmować się pieczołowitym przygotowaniem konfitur. Na szczęście są tacy którym czasu i serca do tych skarbów lata nie brakuje. Obecnie sklep z konfiturami to już nie tylko budka na bazarze, gdzie Pani Zosia sprzedaje swoje wyroby znajomym klientom z okolicy. Świat zachłystuje się ekologią i naturalną żywnością, a dzięki temu sklep z konfiturami to już nie bazarowy stragan, ale nowoczesny sklep oferujący rożnego rodzaju konfitury z uwzględnieniem preferencji klientów takich jak np. uczulenie na gluten. Rozkwitają internetowe sklepy ze zdrową żywnością, które oferują nawet zrobienie wyrobu pod konkretne zamówienie klienta.

Konfitury robią karierę.

W dobie zdrowej żywności wybór domowych przetworów zamiast przemysłowych podróbek z mnogością konserwantów to kwestia naszego zdrowia. Konfitury jednak robią karierę nie tylko jako zwykły zakup spożywczy. Niejeden sklep z konfiturami i żywnością naturalną ma już w swojej ofercie zapakowane w specjalne ozdobne opakowania konfitury z dedykacją, które mogą być fantastycznym prezentem. Ostatnim hitem są mini słoiczki z konfiturami, które można z powodzeniem rozdawać gościom ślubnym jako pamiątkę lub jako upominki świąteczne dla pracowników. W czasie gdy wszyscy ograniczają spożycie cukru konfitury są też dobrym pomysłem dla tych, którzy nie chcą całkiem przestać słodzić a sztuczne słodziki ich nie przekonują. Herbata słodzona konfiturami lub twarożek z dodatkiem konfitury to niezapomniane doznanie smakowe. 

Warto więc jeśli nie mamy czasu i talentu do przetworów odwiedzić czasem sklep z konfiturami, aby zakupić kawałeczek nieba zamkniętego w słoiku nie tylko dla siebie. Obdarowana takim prezentem osoba na pewno miło pomyśli o nas za każdym razem gdy będzie otwierała słoiczek.