Kawa ziarnista – najlepszy wybór do ekspresu ciśnieniowego.

Jeśli nosimy się z zamiarem kupna automatycznego ekspresu ciśnieniowego, czyli takiego, który posiada wbudowany młynek do mielenia kawy, pamiętajmy o wyborze odpowiedniej kawy. Najlepszym rodzajem, który pozwoli nam przygotować wyjątkową i aromatyczną kawę, jest bez wątpienia kawa ziarnista.

Ekspres ciśnieniowy

Ekspres ciśnieniowy to maszyna, do przygotowywania aromatycznej i bogatej w wyjątkowy smak kawy. Dzięki umieszczonej wewnątrz sprzętu pompie ciśnieniowej, zmielone wcześniej ziarna, mogą być zalane wrzącą wodą i tym samym możemy uzyskać intensywny smak świeżo przygotowanej kawy. W zależności od modelu ekspresu, pompy ciśnieniowe mogą różnić się mocą, co później wpływa na temperaturę podgrzania wody. Dobrze zmielone ziarenka kawy, powinny być tak ubite, aby mogły swobodnie przepuścić wodę i wydobyć najlepszy smak. Ważną informacją może być fakt, że nie powinno się używać aromatyzowanych ziaren w ekspresach ciśnieniowych – pokryte specyficznymi olejkami ziarna, mogą być zbyt tłuste i szybko zablokować mechanizm urządzenia.

Kawa ziarnista

kawa lavazzaNiespotykany aromat kawy pochodzi z profesjonalnie wypalanych ziaren kawy. Poddane wysokiej obróbce cieplnej, wytwarzają oryginalny smak i zapach, który na długo pozostaje w pamięci. Nietuzinkowa kawa ziarnista, na przykład Lavazza https://www.konesso.pl/pol_m_Kawa_Rodzaj_Kawa-ziarnista_Lavazza-2268.html, to kawa dla wyjątkowych smakoszy. Jej włoskie, głęboko zakorzenione w kulturze pochodzenie, gwarantuje niespotykane doznania smakowe. Dzięki tradycyjnej metodzie wypalania ziaren, kawa Lavazza jest jedną z najczęściej podawanych kaw we Włoszech i pozostałych krajach Europy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zastosowanym podczas produkcji, Lavazza nadaje się idealnie do samodzielnego przyrządzania w automatycznym ekspresie ciśnieniowym.

Taka jak lubisz

To, jaką kawę przyrządzisz, zależy wyłącznie od Twoich osobistych upodobań. Dobrej jakości automatyczny ekspres ciśnieniowy, potrafi przygotować wiele rodzajów kaw, od tych tradycyjnych po te bardziej wyszukane. Jeśli pragniesz zaskoczyć gości i samodzielnie stworzyć kawowe arcydzieło, pamiętaj o korzystaniu z wysokiej jakości kawy ziarnistej.