Jaki sport wybrać?

Sport jest niezwykle ważną aktywnością w naszym życiu i powinien być jego nieodłączną częścią. Regularne treningi w jakiejkolwiek postaci przyniosą nie tylko efekty w formie poprawy naszej sylwetki, ale i wydajnie wpłyną na funkcjonowanie naszego organizmu oraz jego gospodarkę hormonalną.

Czy warto uprawiać sport?

Sport - Piłka nożnaPowrót aktywności fizycznej do popularności wśród polskiego społeczeństwa zaobserwować można od paru lat. Coraz więcej osób biega, jeździ na rowerze, uprawia nordic walking czy okupuje siłownię. Klientami ich są zarówno mężczyźni, jak i kobiety które powoli przekonują się do niesłychanie korzystnych właściwości podnoszenia ciężarów. Tutaj warte zaznaczenia jest, iż płeć piękna nie powinna bać się treningów z obciążeniem martwiąc się o przyrost zbyt dużej masy mięśniowej, gdyż jest to po prostu niemożliwe. Kobiety nie posiadają w swoim organizmie takich pokładów testosteronu jak mężczyźni oraz są inaczej zbudowane, co nie pozwala im na podobną budowę sylwetki do mężczyzn - ćwicząc o tej samej intensywności. Aktywność fizyczna, poza rozwojem naszego ciała, pomocą w zrzuceniu zbędnych kilogramów, niezmiernie korzystnie wpływa na nasze zdrowie oraz organizm. Odpowiednie dotlenienie oraz poprawa metabolizmu faktycznie wpływają na nasze samopoczucie, zastrzyk energii, pozytywne myślenie oraz chęć do działania. W połączeniu ze zdrową dietą sport niweluje także ospałość, problemy ze snem czy całkowitą bezsenność.

Jaka aktywność fizyczna okaże się najbardziej korzystna/atrakcyjna?

Sport podzielić można na wiele kategorii. Wybierać możemy spośród masy aktywności zespołowych czy indywidualnych. Aktualnie, większość osób decydujących się na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem decyduje się na bieganie. Mimo tego, iż uważane jest ono za jedną z najlepszych aktywności, która pomoże zrzucić nam nadmierne kilogramy to wpływa głównie na podniesienie poziomu naszej kondycji. Dlatego też, jeśli naszym celem jest zmniejszenie wagi to najlepszym wyborem okażą się ćwiczenia siłowe z interwałami. Treningi z ciężarami pozwolą nam na zbudowanie mięśni, które wpłyną na przyśpieszenie metabolizmu, a także zwiększą nasze możliwości. Interwały natomiast, wpłyną na zwiększenie wytrzymałości oraz kondycji spalając w trakcie ćwiczeń oraz długi czas po samych ćwiczeniach tkankę tłuszczową. Od standardowego cardio różnią się one tym, iż w trakcie treningu przechodzimy na oddychanie beztlenowe - nasz organizm spala tłuszcz nie tylko w trakcie, ale i po skończeniu treningu.

Wybierzmy, to co najbardziej nam sprawia przyjemność

Aktywność fizyczna nie może być jednak rozumiana jako działanie uprawianie na siłę. Dlatego też, powinna sprawiać nam przede wszystkim przyjemność - męczyć i wyciskać z nas ostatnie pokłady energii, ale jednocześnie dawać frajdę. Wybierając odpowiednią aktywność, kierujmy się tym co lubimy, a przyniesie nam to większe efekty od wybrania jednego z bardziej teraz modnych sportów, który przyjemności nam nie będzie dawać.