Bielizna termoaktywna to szczególny rodzaj bielizny. Zakładana przez sportowców i amatorów ruchu na świeżym powietrzu, zyskuje coraz większą popularność także w codziennym użytku. Nazywana często drugą skórą ze względu na swoje właściwości i komfort, jaki zapewnia, doskonale sprawdzi się zarówno w mroźne wieczory, jak i letnie upały. Dziś zagłębimy się we właściwości bielizny termoaktywnej i udowodnimy, że warto się nią zainteresować.

Oddychająca warstwa bielizny

kalesony damskie

Pierwszym co powinniśmy powiedzieć, poruszając temat bielizny termoaktywnej, jest fakt, iż bielizna termoaktywna oddycha. Co to znaczy? Mniej więcej tyle, że doskonale reguluje temperaturę, nie odcinając jednak skóry od powietrza. W przeciwieństwie do ubrań i bielizny z syntetycznych tworzysz sztucznych, bielizna termoaktywna odprowadza ze skóry parę wodną i nie zatrzymuje wilgoci. To sprawia, że elementy takie jak np. kalesony damskie doskonale sprawdzą się na spacerach i podczas zwiększonej aktywności fizycznej.

Swoboda i komfort poruszania

Każdy z nas miał chociaż raz doświadczenia z niewygodnymi, niedopasowanymi elementami garderoby. Nie ważne czy są to buty, spodnie czy bielizna, efekt jest ten sam - dyskomfort i irytacja. W przypadku bielizny termoaktywnej, tego typu sytuacje nie mają miejsca. Legginsy, koszulki czy kalesony damskie doskonale przywierają do ciała, sprawiając wrażenie drugiej skóry. Zero niedogodności i jakiegokolwiek dyskomfortu, tylko wygoda i swoboda ruchów.

Komfort cieplny i idealna izolacja

Niewątpliwie jedną z ważniejszych funkcji jakiejkolwiek bielizny jest zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego. Nikt nie lubi mrozu i upałów, pod warunkiem, że dobrze się do nich przygotujemy. Przy pomocy bielizny termoaktywnej będziemy mogli zapomnieć gęsiej skórce i dreszczach z zimna. To wszystko dzięki systemowi, który sprawia, że chłodne powietrze nie przenika pod ubranie, a ciepło generowane przez ciało zatrzymywane jest pod warstwą bielizny, co doskonale sprawdza się w ciężkich warunkach atmosferycznych.

Przykry zapach? To już przeszłość!

Ostatnim aspektem, który warto poruszyć, mówiąc o bieliźnie termoaktywnej, jest właściwość bakteriobójcza. Materiał przewlekany srebrną nicią lub tkanina polipropylenowa w składzie powoduje ograniczenie przykrych zapachów, co jest niezwykle ważne podczas treningów i ćwiczeń. Dzięki temu zyskujemy nie tylko komfort fizyczny, ale również psychiczny co doskonale wpływa na pewność siebie i motywację do dalszego działania.