Dzień Ojca za pasem, pora pomyśleć o prezencie dla rodzica. Dziś przygotowałam garść inspiracji dla tych, których ojcowie są zapalonymi biegaczami lub dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Co kupić biegającemu tacie w prezencie?

Odtwarzacz MP3

Wasz ojciec nie wyobraża sobie treningu bez muzyki? Kupcie mu MP3 - mimo iż funkcję tę od jakiegoś czasu spełniają smartfony, to odtwarzacz ten ma jedną przewagę nad telefonem - jest lżejszy od niego i zajmuje mało miejsca. Oprócz muzyki można na nim słuchać także audiobooków czy... przesłuchać lekcje kursu językowego.

Pulsometr

biegacz na drodze

Zegarki z pulsometrem dostarczają danych odnośnie pracy serca w trakcie biegu, ale nie tylko. Dzięki nim można również sprawdzić ile spalamy kalorii i jaką wydolność ma nasz organizm. Przydatne dla biegacza, który lubi statystyki i zależy mu np. na zrzuceniu wagi.

Czołówka

Dla osób, które praktykują bieganie po parku czy lesie po zmroku, latarka - czołówka będzie trafionym prezentem. Zresztą może się przydać nie tylko podczas treningów, ale i na wycieczkach. W zależności od modelu latarka ma zróżnicowany zasięg np. 10 - 77 m oraz różną moc światła.

Opaska z diodą LED

Pozwoli być widocznym na drodze podczas wieczornego i nocnego joggingu. Jest lekka, wytrzymała i poprawia bezpieczeństwo biegacza.

Roller do automasażu

To gadżet, który będzie niezastąpiony po treningu. Rolując mięśnie na wałku, rozluźniamy powięzi, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko wystąpienia urazów i wspomagamy leczenie już nabytych kontuzji. Stosowany przez profesjonalistów, staje się coraz bardziej popularny wśród amatorów biegania.

Chusta Buff

Prosta chusta, ale o wielu zastosowaniach. Można ją nosić nawet na kilkanaście sposobów! Np. jako szalik, opaskę na głowę, komin czy opaskę na rękę.

Pas biodrowy na napoje i drobiazgi

Przyda się na dłuższe treningi zamiast plecaka. Konstrukcja pasa powoduje, że możemy przytwierdzić doń bidon (lub 2) z napojem, a do włożyć saszetki klucze, pieniądze lub inne drobiazgi. Jest lekki i miękki, posiada regulację obwodu pasa.

Voucher do sklepu biegowego

Jeśli jednak Wasz ojciec jest gadżeciarzem i ma już spory zestaw najróżniejszych produktów uatrakcyjniających treningi, sprezentujcie mu voucher do sklepu z akcesoriami dla biegaczy. Na pewno wybierze tam coś dla siebie! A jakie Wy macie propozycje podarunków dla miłośników joggingu?