Herbaty liściaste zawierają najwięcej wartości, mają one korzystny wpływ na nasz organizm, dlatego też warto z nich korzystać. Jednak kupując takie herbaty, powinniśmy dokładnie przeczytać informacje zawarte na opakowaniu. Tam dowiedzieć się możemy czegoś o producencie, produkcie, a nawet zaletach stosowania. Znaną oraz powszechnie cenioną herbatą jest Yerba Mate. Co powinniśmy wiedzieć, zanim ją kupimy? Oto kilka rad!

Yerba MateData produkcji

Jest to najważniejszy element, nie tylko Yerby, ale wszystkich kupowanych produktów. Wielu z nich termin przydatności upływa zaraz po zakupie. Warto więc zwrócić uwagę na datę. W przypadku Yerby, wiele z tych herbat dostarczana jest nawet po kilku latach do sklepu, tam również może przebywać długi okres. Być może Yerba Mate będzie nadawała się do picia, jednak z całą pewnością będzie zwietrzała i nie zachowa odpowiednich właściwości.

Cenne listki

To właśnie w listkach tkwi największa moc Yerby. Dzięki nim herbata dodaje nam energii i korzystnie wpływa na nasz organizm. Przed zakupem warto przyjrzeć się listkom i ocenić ile jest samych liści, a ile unoszącego się pyłu. Ten także się zaparza, ale może utrudniać picie, ponieważ przedostaje się przez najdrobniejsze szczeliny. Jeśli kupujemy Yerba Mate, by się ożywić i chcemy stworzyć alternatywę dla kawy, tym bardziej powinniśmy zwrócić uwagę na liście. W wielu opakowaniach znajduje się więcej gałązek, co związane jest oczywiście z tanim kosztem produkcji. Warto więc szukać Yerby z samymi listkami.

Smaki

Dla rozpoczynających swą przygodę z Yerba Mate, napój ten może okazać się gorzki, zbyt intensywny. Dlatego na samym początku idealne będą smakowe Yerby. Posiadają one aromaty oraz susz owocowy, który nadaje bardziej delikatny smak herbacie. Warto jednak dowiedzieć się, czy aromaty te są naturalny. Sztuczne mogą być smaczne, ale z pewnością niezdrowe. W takich sytuacjach lepiej jest wybrać zwykłą Yerbę i samodzielnie dodać do niej suszone owoce lub sok zagęszczony. Taki napój będzie zawierał wiele cennych właściwości.