Nie od dziś wiadomo, że to, co naturalne, jest zdrowsze. To, co ma prosty i nienaruszony skład, jest bardziej wartościowe dla organizmu człowieka niż niejeden sztucznie „doprawiony” produkt.

Soki tłoczone

Jednym z takich produktów, które w swej prostocie i naturalnym pochodzeniu stanowią wspaniały element diety każdego człowieka, są soki tłoczone, czyli takie, które nie powstają z koncentratu. Taki sok nfc (not from concentrate), produkowany w tradycyjny sposób, jednak z użyciem już nowoczesnych maszyn, powstaje dzięki wyciskaniu napoju bezpośrednio ze świeżych owoców lub warzyw. Taki sok, na przykład jabłkowy, zostaje poddany niewielkiej pasteryzacji, która pozwala na bezpieczną konserwację produktu, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich odżywczych składników. Dzięki temu sok tłoczony utrzymuje swoją przydatność przez kilka miesięcy oraz wzbogaca nasz organizm w cenne minerały i witaminy.

soki tłoczoneZalety soków tłoczonych

Jedną z głównych zalet soków tłoczonych, są przede wszystkim wartościowe witaminy. Wypicie już jednej szklanki dziennie takiego płynu potrafi dostarczyć nam składników potrzebnych do codziennego funkcjonowania oraz utrzymywania zdrowej kondycji naszego ciała. Naturalny sok tłoczony pozwala między innymi na:

-uzupełnienie braków witamin i minerałów -wyregulowanie pracy jelit -wspieranie działania poszczególnych organów wewnętrznych, np. nerek, serca -odżywianie skóry i nadanie jej zdrowego wyglądu -ochronę przed licznymi nowotworami -utrzymanie zbilansowanej diety -zrzucenie zbędnych kilogramów lub utrzymanie wymarzonej wagi

Niezależnie od wieku

Kolejną z zalet picia soków tłoczonych jest fakt, iż mogą być spożywane właściwie przez każdego, niezależnie od wieku. Soki tłoczone to naturalne bogactwo witamin i antyoksydantów, które zapewniają dłuższe życie i wyeliminowanie wielu cywilizacyjnych chorób. Soki tłoczone są odpowiednie dla maluszków, ponieważ nie zawierają w sobie żadnego dodatku substancji chemicznych oraz cukru i wody, co sprawia, że nie zaszkodzą małym i wrażliwym na nowości żołądkom. Starsze osoby, mogą z powodzeniem pić soki nfc, aby poprawić perystaltykę jelit, pracę serca oraz wzmocnić organizm na przykład przed przeziębieniem. Młodzi ludzie, powinni korzystać z dobrodziejstw zdrowych soków tłoczonych, które niwelują wiele skutków wynikających z długotrwałej i stresującej pracy. Soki nfc to źródło najlepszych i najbardziej naturalnych witamin. Codzienne spożywanie zdrowych soków tłoczonych, zagwarantuje nam w szybkim tempie poprawę naszego zdrowia oraz dobre samopoczucie.