Rozwój psychoruchowy dziecka

Sprawność fizyczna dziecka kształtowana jest podczas różnych rodzajów jego aktywności. Spacery, bieganie, gry sportowe, czy jazda na rowerze lub hulajnodze znakomicie wpływają na rozwój wszystkich grup mięśniowych i ogólną kondycję dziecka. Zabawy z piłką poprawiają orientację w przestrzeni i szybkość reakcji, a jazda na hulajnodze uczy zachowania równowagi. Do zdobycia umiejętności korzystania z niej najlepsze są trójkołowe hulajnogi Micro. Są one stabilne, więc pierwsze próby jazdy są w pełni bezpieczne. Dla chłopców i dziewczynek to świetna zabawa, a przy okazji nauka balansowania ciałem, co przydaje się do późniejszego korzystania z hulajnogi dwukołowej i roweru. Hulajnogi Micro mają regulowaną wysokość kierownicy, więc można je dostosować do wzrostu dziecka tak, aby jego kręgosłup pozostawał w odpowiedniej pozycji podczas jazdy. Korzystanie z hulajnogi Micro jest szczególnie wskazane dla dzieci w wieku przedszkolnym, u których występuje nadwaga. Ruch na świeżym powietrzu sprzyja szybszemu spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej.

Pojazd czy nie pojazd?

Hulajnogi MicroPrawo drogowe dokładnie określa jakie środki lokomocji są pojazdami dopuszczonymi do ruchu drogowego. W jego świetle hulajnogi nie są pojazdami. Znaczy to, że korzystające z nich osoby mogą przemieszczać się jedynie po chodniku, oczywiście z zachowaniem odpowiedniej ostrożności wobec przechodniów. Z zasady nie jest dopuszczalne poruszanie się na hulajnogach po jezdni i ścieżce rowerowej, ale jeśli na drodze nie ma chodnika ani utwardzonego pobocza, wyjątkowo można poruszać się po jezdni. Trzeba jednak wtedy zachowywać się jak pieszy, czyli jechać lewą stroną, zwróconym przodem do nadjeżdżających samochodów i w miarę potrzeby ustępować im pierwszeństwa. Kodeks drogowy dopuszcza poruszanie się na hulajnodze w strefie zamieszkania po całej szerokości drogi.

Aktywna forma wypoczynku

Dla młodzieży i dorosłych korzystanie z hulajnogi jest atrakcyjnym sposobem rekreacji. Można w ten sposób dotlenić organizm i poprawiać kondycję fizyczną. Hulajnogi Micro przeznaczone dla dorosłych mogą też służyć - zamiast samochodu, jako środek dojazdu do miejsca pracy albo na niewielkie zakupy. W ten sposób łączy się wypełnianie codziennych obowiązków z relaksem i odpowiednią dozą aktywności ruchowej.