Glinka kosmetyczna to zbiór starannie wyselekcjonowanych minerałów ilastych zawierających tzw. glinokrzemiany. Preparaty wykorzystywane są w kosmetyce, ponieważ odznaczają się absorpcją substancji szkodliwych ze skóry. Dzieje się tak, ponieważ minerały zawarte w glince mają ładunek ujemny, a szkodliwe substancje dodatni – jony się przyciągają. Glinka kosmetyczna charakteryzuje się dobrymi właściwościami oczyszczającymi i antyseptycznymi, w dodatku usuwa martwe komórki naskórka oraz ujędrnia i wygładza skórę.

Najsilniejsza glinka

[caption id="attachment_1914" align="alignleft" width="296"]glinka zielona proszek Fenomenalne właściwości glinki zielonej zachwycają od stuleci[/caption] Najsilniejszą odmianą wśród glinek jest glinka zielona, którą pozyskuje się ze skał krzemionkowo-aluminiowych, a jej skład to w głównej mierze jony żelaza z dwuwartościowym ładunkiem. Podobnie jak w przypadku wszystkich glinek leczenie za pomocą tej odmiany odbywa się przy użyciu fizycznego absorbowania szkodliwych substancji chemicznych oraz wody. Glinka zielona nałożona na skórę ma za zadanie „wychwytywać” wszystkie toksyny zakamuflowane gdzieś pod powierzchnią skóry. Dowiedz się więcej na http://ecospa.pl/kategoria/spa/glinka-zielona.

Wielość zastosowań

Ten rodzaj suplementu posiada rozmaite działanie dezynfekujące, gojące i odżywcze. Glinkę zieloną stosuje się przykładowo podczas leczenia trądziku i łojotoku. Produkt odkaża i wzmacnia skórę, jednocześnie hamując nadprodukcję łoju. To świetny sojusznik w walce z tą młodzieńczą przypadłością. Jej skuteczność potwierdzili nie tylko dermatolodzy, ale także nastolatkowie, którzy odczuli to na własnej skórze. Glinka zielona idealnie wchłania zanieczyszczenia, złuszcza i wygładza naskórek. Zielona glinka to także świetny preparat wspomagający gojenie ran. Okłady z glinki zalecane są także do walki ze zmianami skórnymi, otarciami czy nawet oparzeniami.

Odmładzające właściwości

Maseczki z glinki zielonej to idealny sposób na walkę ze zmarszczkami. Zawarte w niej mikroelementy znacznie opóźniają proces starzenia, zamykają rozszerzone pory i zapobiegają tworzeniu się zaskórników. Proszek z glinki zielonej może być z powodzeniem używany w formie peelingu lub maseczek. Wystarczy rozdrobnić 4 łyżeczki proszku z wodą w takiej proporcji, aby całość osiągnęła formę pasty, nałożyć grubą warstwę na twarz, następnie pozostawić na czas około 15 minut i zmyć.

Różne sposoby stosowania

Glinkę zieloną bardzo często wykorzystuje się w kosmetyce. Stosuje się ja przykładowo do zabiegów związanych z kształtowaniem sylwetki tj. Body Wrap (owijanie folią części ciała, na które wcześniej została nałożona pasta z glinki). Zabiegi z użyciem wspomnianego preparatu łagodzą bóle reumatyczne oraz niwelują cellulit, jednocześnie ujędrniając skórę. Glinka może być stosowana, jako maseczka, okłady, nacieranie lub poprzez zawijanie poszczególnych części ciała w gazę namoczoną w wodzie z glinką. Stosuje się także kąpiele w wodzie glinianej, które zalecane są szczególnie podczas przeziębienia. Glinka zielona to w 100 procentach bezpieczny preparat, który może być stosowany doustnie w przypadku anginy, zapalenia migdałów czy powierzchownych bólów gardła. To niezwykle uniwersalny preparat, który pomoże w walce z większością dolegliwości. Jeśli jeszcze nie udał nam się przekonać Was do zakupu glinki zielonej, zapytajcie znajomych, którzy na pewno ją posiadają i zarekomendują jej wspaniałe działanie.