O diecie pudełkowej usłyszeliśmy jakiś czas temu, gdy niektórzy celebryci zaczęli się przechwalać jak to na tej konkretnym sposobie jedzenia stracili nadmierne kilogramy i poczuli się wyjątkowo dobrze. Z czasem ta forma cateringu zyskiwała coraz więcej fanów. Dziś coraz więcej firm zajmuje się tego typu działalnością i nic nie wskazuje na to, żeby popularność diety spadła.

Czym jest ta dieta i kto z niej zazwyczaj korzysta?

catering pudełkowyJest to zestaw całodziennych posiłków, stworzony dla potrzeb jednej osoby, najczęściej według wskazań dietetyka. Poszczególne dania pakowane są w pudełka, więc dieta w potocznych rozmowach to catering pudełkowy. Zestawy nie dotyczą tylko i wyłącznie odchudzania, aczkolwiek dla pragnących stracić kilka kilogramów jest to wygodny sposób na zdrowe, zbilansowane ale również niskokaloryczne posiłki. Innymi odbiorcami tego pomysłu są osoby przechodzące rekonwalescencję i sportowcy, którzy potrzebują określonych ilości kalorii i substancji odżywczych. Wspomnieć jeszcze trzeba o tych wszystkich, którzy nie mają czasu na gotowanie i robienie zakupów, jak też o osobach, które pragną zdrowo jadać. Na uwagę zasługuje również wariant dla kobiet w ciąży i karmiących. Jest to ten szczególny czas, że zapotrzebowanie na poszczególne składniki rośnie a organizm jednocześnie przejawia skłonność do ich magazynowania. Dobierając odpowiednio produkty, dostarcza się wszystkiego co potrzeba, bez obawy o nadmierny przyrost kilogramów.

Jak wygląda organizacja takiego sposobu odżywiania?

Firma, która zdecyduje się prowadzić catering pudełkowy, powinna posiadać zezwolenie odpowiednich służb na taką działalność i zatrudniać dietetyka, który na wstępie uzgadnia z klientem szczegóły. Następnie układa się menu. Posiłki przygotowywane są w liczbie pięciu dziennie i pakowane w oddzielne pudełka, które zachowują temperaturę. Liczbę posiłków można zmodyfikować. Wszystko dostarczane jest codziennie pod adres klienta. Jedzenie codziennie przygotowywane jest z najświeższych składników, więc jakiekolwiek zatrucie jest niemożliwe. Zresztą nad wszystkim czuwa Sanepid.

Zalety i ewentualne wady diety z pudełek

Niezaprzeczalną zaletą jest oszczędność czasu. Ponadto nie wszyscy uwielbiają gotować i trzeba przejść nad tym do porządku dziennego. Catering pudełkowy to dla nich szansa na regularne i pełnowartościowe posiłki. W przypadku osób odchudzających się plusem jest brak możliwości pojadania między posiłkami, pod warunkiem oczywiście, że poza zawartością pudełek, nie ma w domu żadnych kalorycznych produktów żywnościowych. Dodać trzeba, że w ten sposób poznaje się nowe smaki, bo firmy wprowadzają wszelkie potrawy kuchni całego świata. Catering pudełkowy raczej nie ma wad. Jedyną może być tylko zbyt wysoka cena, ale jakość kosztuje.