Dobór odpowiedniego naczynia do picia yerba mate to bardzo istotna sprawa. Dzięki temu możemy sprawić, iż rytuał picia naparu będzie znacznie przyjemniejszy czy praktyczniejszy. Jednak z drugiej strony, dokonując złego wyboru, możemy sobie uprzykrzyć nieźle życie. Co zatem wybrać odpowiedniego dla siebie? Mamy możliwość zastanowienia się nad wybraniem klasycznej tykwy lub naczynia ceramicznego. Który wyrób będzie odpowiedni? Na to pytanie odpowiada ten tekst.

Tykwa

tykwy do yerba mate

Tykwy do yerba mate to podstawowa forma spożywania tego napoju. Tak oryginalnie jest spożywany w miejscu, skąd pochodzi. Dlaczego zatem wybrać tykwę, a nie ceramiczne naczynie? Jeśli jesteśmy smakoszami yerby, to nie mamy innego wyjścia - tradycyjna forma picia jest znacznie przyjemniejsza, a dodatkowo smak naparu jest lepszy! Jednak są też i minusy tego. Tykwy do yerba mate musimy w odpowiedni sposób przygotować do picia. Nie jest to jakieś szczególnie uciążliwe a po dokonaniu tego mamy spokój, ale... No właśnie! Największym problemem z tykwą jest to, iż musimy o nią ciągle dbać i nie zapominać o tym. Jeśli zostawimy ją na długi czas po piciu z yerbą w środku, to po prostu zacznie się to wszystko psuć, a naczynie będzie nadawała się już tylko do wyrzucenia. Jeśli cenimy sobie smak yerby, mamy przy tym niezłą samodyscyplinę, aby dbać po każdym piciu o naczynko to tykwa będzie dla nas rewelacyjną opcją!

Naczynie ceramiczne

Kolejną możliwością, z której możemy skorzystać, jest ceramiczne naczynko do yerba mate. Dlaczego ludzie wybierają je tak często, jak i tykwy do yerba mate? Ponieważ jest to idealne wyjście dla ludzi zapracowanych, mających mało czasu lub dla tych, którym raz na jakiś okres zapomni się wyczyścić naczynie po picu naparu. Tutaj, jeśli nie wyczyścimy od razu ceramicznego naczynia po piciu to nic wielkiego się nie stanie. Po prostu zrobimy to później i normalnie będziemy mogli sobie dalej popijać yerbę. W przypadku tradycyjnej tykwy nie mamy takiego komfortu. Aczkolwiek minusem picia yerba mate z naczynia ceramicznego jest to, iż napar nie ma wtedy tak głębokiego smaku. Dlatego tutaj jest coś za coś.

Dla kogo?

Obie wersje naczyń do yerba mate mają swoje wady i zalety. Jeśli chodzi o odczucia wizualne to tykwa i ceramika oferuje nam wiele ciekawych wzorów, zdobień - walka jest tutaj wyrównana. Jeśli natomiast chodzi o smak i klimat picia naparu, to zdecydowanie lepiej będzie wybrać tradycyjną tykwę. Jeśli mamy mało czasu, żyjemy w pośpiechu, to dobrym wyjściem będzie zainwestowanie w naczynie ceramiczne, które jest znacznie praktyczniejsze i pozwala czasami zapomnieć o sobie. Sami musimy zdecydować, co wolimy, sprawdzić można tutaj https://zielonytarg.pl/akcesoria/yerba-mate/matero-i-tykwy