Z przeprowadzonych badań wynika, że najchętniej podejmujemy aktywność fizyczną w formie treningów na rowerze i siłowni, ale lubimy również biegać i chodzić na fitness. Coraz częściej przywiązujemy też wagę do stroju, który ma przecież ogromny wpływ na nasze samopoczucie i sposób wykonywania ćwiczeń.

Ubranie na siłownię

Nowy strój to nowy wydatek. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na kolejną wizytę w sklepie sportowym, zajrzyj do swojej szafy - może znajdzie się w niej coś, co będzie odpowiednie na trening. Dobre będą nawet zwykłe, bawełniane spodnie dresowe, zwiewna koszulka na siłownie lub top. Ubrania nie mogą krępować ruchów i koniecznie muszą być wykonane z oddychającego materiału. Lepsze są zatem naturalne surowce, np. wspomniana wyżej bawełna i domieszki. Dozwolone są również tkaniny syntetyczne, ale pod warunkiem, że posiadają odpowiednią budowę, która jest przystosowana do odciągania wilgoci. Przy bardzo intensywnym wysiłku ubrania termiczne są jedynym rozwiązaniem, ponieważ bawełna nie nadąża z wchłanianiem potu. Nowoczesne materiały doskonale radzą sobie z tym problemem, dlatego najlepsza koszulka na siłownię to taka, która sprawnie odciąga wilgoć i przenosi ją na zewnątrz.

Buty na siłownię

Komfortowe obuwie to podstawa - bez względu na to, czy planujesz biegać, chodzić na siłownię, czy uprawiać gry zespołowe. Dobre buty są wyposażone w elastyczną podeszwę, która dobrze amortyzuje uderzenia powstające w trakcie skakania lub biegania. Nowoczesne obuwie posiada dodatkową warstwę pianki, która dobrze przejmuje wstrząsy i chroni nasze stawy, więzadła i ścięgna. Na sam początek przygody z siłownią wystarczą zwykłe buty sportowe, których używasz np. do jazdy rowerem.

Kompletowanie

Nie da się ukryć, że odzież zaawansowana technologicznie jest lepsza, wygodniejsza, zdrowsza i przede wszystkim trwalsza. Jest również droższa. Nie musisz jednak kupować od razu całego stroju - wystarczy, że będziesz stopniowo kompletować kolejne części garderoby. Profesjonalne ubrania nie rozciągają się i nie deformują, dlatego jest to zakup na dłuższy czas.