Prawidłowe żywienie dzieci powinno być sprawą priorytetową dla wszystkich rodziców. Jedzenie, które spożywają, musi być najwyższej jakości, obfitujące w witaminy i składniki mineralne potrzebne dla ich prawidłowego rozwoju. Dotyczy to zarówno posiłków domowych, jak i tych oferowanych w placówkach, do których uczęszczają nasze pociechy. Catering dla przedszkola doskonale spełnia te wymagania. Oferuje bowiem pełnowartościowe, zdrowe potrawy, uwzględniające zarówno specyficzne potrzeby żywieniowe uczęszczających dzieci, jak i oczekiwania rodziców.

Catering dla przedszkoli

catering dla przedszkola

Każdego dnia nie brakuje sytuacji losowych, zupełnie nieprzewidzianych. Kucharka może zachorować, zaś pomieszczenie do przygotowywania posiłków nadawać się będzie do kapitalnego remontu. Wszystko to pozostaje w sprzeczności z koniecznością podania dzieciom jedzenia. Wówczas z pomocą przychodzi firma cateringowa, u której możliwe okazuje się zamówienie gotowego jedzenia. Wiele placówek często posiłkuje się tym rozwiązaniem. To jednak nie jedyne atuty zdecydowania się na firmę dowożącą jedzenie. Jak się bowiem okazuje, catering dla przedszkola jest w wielu przypadkach bardziej korzystnym finansowo posunięciem, w szczególności wtedy, kiedy chcemy zaoszczędzić na pensjach miesięcznie wypłacanym dla kucharzy. Na rynku nie brakuje różnorodnych firm, których ofertę, jak i koszt wynajęcia bez trudu można dopasować do zasobności swojego portfela.

Indywidualna oferta cateringu dla przedszkola

To, co będzie znajdowało się na talerzu przedszkolaka, musi być delikatne i odpowiednio dostosowane do jego osobistych potrzeb. Wiadomym jest, że takiemu maluchowi nie podamy smażonego schabowego i kolorowego napoju gazowanego. W codziennym jadłospisie może bowiem zabraknąć świeżych soków, chudego mięsa, warzyw, owoców, produktów z pełnego przemiału czy filetów rybnych bez ości. Tylko takie składniki są w stanie zapewnić małemu dziecku wszystko to, czego potrzebuje do prawidłowego rozwoju.

Okres oczekiwania na posiłki

Jeśli firma cateringowa znajduje się blisko placówki, czas dostarczenia jedzenia jest niemal natychmiastowy, co oczywiście nie pozostaje obojętne na jego jakość. Dlatego robiąc rozeznanie na rynku firm cateringowych, jednym z czynników wyboru musi być jej położenie. Realizacja złożonego zamówienia musi być bowiem jak najbardziej dopasowana do wysokich wymagań przedszkolaków, ich rodziców, ale również właścicieli placówki.