Mam wrażenie, że o tym, jak się pakować napisano już wiele. Ta jedyna mało przyjemna dla kogokolwiek część wakacji doczekała się już sporej liczby poradników. Dlatego zamiast zanudzać Was oczywistościami w stylu "Zmierz torbę, jeśli zabierasz bagaż podręczny do samolotu" lub "Zabierz kosmetyki w wersji mini", wybrałam kilka sprytnych rozwiązań przy pakowaniu. Mam nadzieję, że okażą się dla Was użyteczne.

1. Pakowanie zacznij wcześniej

Zdecydowanie odradzam pakowanie się na ostatnią chwilę - w stresie możemy mieć problem z racjonalnym myśleniem, a ono zdecydowanie się przydaje przy kompletowaniu rzeczy do walizki!

2. Zabezpiecz biżuterię

Jeśli nie możesz żyć bez swoich pierścionków i wisiorków, a nie mając na swoich uszach kolczyków, czujesz się niemal naga, nie ma rady - musisz zabrać trochę biżuterii na wyjazd. Pamiętaj o tym, by odpowiednio zabezpieczyć swoje świecidełka. Jak? •

  • Małe kolczyki, np. na sztyftach lub pierścionki możesz spakować do pojemnika z przegródkami używanego do dozowania lekarstw
  • Łańcuszki możesz umieścić w... przeciętej słomce, unikając w ten sposób splątania naszyjnika

3. Roluj ubrania

Zwinięte w rolkę bluzki, topy, sukienki nie tylko pozwolą zaoszczędzić miejsce w walizce, ale również nie wygniotą się tak bardzo niż jak by były złożone w kostkę. Aby dodatkowo zyskać miejsce w bagażu, wykorzystaj... buty - do tych sztywnych możesz włożyć np. skarpety czy ładowarki. A skoro o butach mowa...

4. Buty w czepku

dziewczyna z walizką

Lekkie obuwie, takie jak np. baleriny czy sandały zamiast do torby foliowej, włóż do... czepka ochronnego (kąpielowego). Będą tam bardziej bezpieczne i mniej ściśnięte.

5. Dodatki

Zamiast zajmującej dużo miejsca torebki (lub kolejnej torebki) możesz alternatywnie wziąć płócienną czy inną szmacianą torbę lub nawet kilka jej egzemplarzy. Paski natomiast ułóż wzdłuż ścianek walizki, oszczędzając tym samym miejsce.

6. Podręczna apteczka

Z dostępnością leków na miejscu lub ich kosztem może być różnie, dlatego zawsze zabieram ze sobą niezbędnik składający się z tabletek na biegunkę, przeciwbólowych, aspiryny, czegoś przeciwalergicznego oraz plastry na odciski. Żeby nie zajmować za dużo miejsca, biorę wyłącznie blistry z tabletkami (a nie całe opakowania) plus ulotkę z ważnymi informacjami. Całość umieszczam w malej, przezroczystej kosmetyczce.

7. Najpotrzebniejsze rzeczy na wierzchu

Tak zorganizuj miejsce w walizce, aby mieć łatwy dostęp do rzeczy, których będziesz mogła potrzebować w każdej chwili. dzięki czemu zaoszczędzić sobie czasu i nerwów na przeszukiwanie zawartości całego bagażu. To chyba tyle z moich trików, a teraz jestem ciekawa Waszych sztuczek na bezbłędne zapakowanie się na wakacje!