Jeśli ktoś do tej pory nie miał okazji korzystać z cateringu dietetycznego to z pewnością niejednokrotnie słyszał o osobach, które stawiają na taki sposób żywienia i bardzo sobie to chwalą. Diety pudełkowe zostały rozsławione dzięki gwiazdom filmu, telewizji i muzyki, które często chwalą się swoimi posiłkami na portalach społecznościowych. Warto jednak podkreślić, że catering dietetyczny to nie jest oferta dla wybranych, bo mogą go zamawiać wszyscy a ceny są coraz bardziej przystępne.

Catering dietetyczny - co to za oferta?


Czy warto zainteresować się cateringiem dietetycznym?Pierwsze skojarzenia z cateringiem dietetycznym to nowoczesne, pięknie podane posiłki w pudełkach. Faktycznie, dania w ramach cateringu dietetycznego są kolorowe i ciekawe, jednak nie są to ich jedyne zalety. Główne zasady tego sposobu żywienia sprowadzają się do tego, że posiłki mają być dokładnie zaprojektowane przez fachowca, według założeń danej diety. Nie ma więc tutaj mowy o żadnym przypadku, bo wszystkie dania rozpisuje wykwalifikowany dietetyk. Oferta gastronomiczna występująca pod nazwą catering dietetyczny to forma żywienia długookresowego. Jeśli ktoś chce uzyskać trwałe efekty to powinien na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe. To między innymi dlatego w cateringu dietetycznym nie zamawia się pojedynczych posiłków, tylko stawia na długookresowy, przemyślany plan zdrowotny. Warto podkreślić, że tego typu żywność tworzona jest z najlepszych, zdrowych składników, które zwykle pochodzą od lokalnych dostawców. W ofertach cateringowych nie znajdziemy dań przygotowywanych na głębokim tłuszczu, sztucznie dosładzanych czy przesadnie, ostro przyprawionych.


Za co klienci cenią sobie catering dietetyczny?


Okazuje się, że klienci lubią catering dietetyczny za możliwość ogromnego wyboru. Można tutaj zamawiać różnorodne diety odchudzające, plany dla sportowców czy osób, które intensywnie pracują umysłowo. Posiłki odpowiednie dla siebie znajdą także osoby zmagające się z cukrzycą, nietolerancjami i alergiami. Dzięki dietetykom z firm cateringowych nikt nie musi samodzielnie liczyć kalorii czy zawartości białka w posiłku, bo już wcześniej zrobili to fachowcy.