Brakuje Ci czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków, ale nie chcesz rezygnować ze zdrowego odżywiania? W takim razie diety pudełkowe powstały specjalnie z myślą o Tobie! Ich nazwa nie jest przypadkowa – to zestawy posiłków dostarczanych w tzw. pudełkach, czyli opakowaniach, które możesz zabrać ze sobą wszędzie, gdzie tylko chcesz, oraz bez obaw podgrzewać w mikrofali. Czy tak popularne diety pudełkowe są zdrowe? Sprawdzamy!

Wszystko, co warto wiedzieć o dietach pudełkowych

Nie będziemy Cię trzymać w niepewności i od razu odpowiemy na pytanie zadane w tytule tego artykułu. Tak, diety pudełkowe są zdrowe, ale tylko wtedy, gdy mają odpowiednią kaloryczność, są przygotowywane ze świeżych składników i obejmują odpowiednio zbilansowane posiłki. Warto także pamiętać o dopasowaniu cateringu dietetycznego do swoich potrzeb i stanu zdrowia, ale o tym opowiemy Ci więcej za chwilę.

Diety pudełkowe obejmują zazwyczaj 5 posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację, które są dostarczane każdego dnia prosto pod wskazany adres. Możesz zdecydować nie tylko o ich kaloryczności, ale także wybrać wariant wegański, bezglutenowy czy nawet antycellulitowy. Samo menu jest najpierw opracowywane przez doświadczonych dietetyków, a następnie przygotowywane przez kucharzy, którzy dbają o to, aby zdrowe jedzenie było nie tylko pożywne, ale także smaczne. Osoby, które korzystały z diet pudełkowych, doceniły przede wszystkim:

  • wygodę,
  • oszczędność czasu,
  • zróżnicowane menu,
  • poprawę samopoczucia,
  • pomoc w zrzuceniu nadprogramowych kilogramów.

Diety pudełkowe dopasowane do Twoich potrzeb

Czasy, kiedy w ofercie cateringów dietetycznych nie było dużego wyboru, już dawno minęły. Obecnie najlepsze firmy proponują nawet kilkanaście rodzajów diet pudełkowych, wśród których znajdziesz menu niskokaloryczne, wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe, bez nabiału, dla diabetyka, sportowe czy bez ryb. I to wszystko w różnych wariantach kalorycznych, dzięki którym możesz zrzucić zbędne kilogramy, utrzymać aktualną wagę lub przytyć.

Gdzie można zamówić dietę pudełkową?

Miejsc, w których możesz zamówić dietę pudełkową, jest naprawdę wiele. Jak wybrać to odpowiednie, dzięki któremu zrzucisz kilogramy, poprawisz swoje zdrowie i samopoczucie lub przygotujesz się do zbliżających się zawodów sportowych? Kieruj się przede wszystkim opiniami innych klientów, w których opowiadają o swoich doświadczeniach z danym cateringiem dietetycznym, oceniają jakość posiłków czy dodają zdjęcia przykładowych dań. Upewnij się również, że firma ma certyfikat HACCP gwarantujący bezpieczeństwo żywności, współpracuje z doświadczonymi dietetykami i korzysta z wysokiej jakości produktów spożywczych. Właśnie taką dietę pudełkową znajdziesz tutaj!