Hasło odzież termoaktywna większości osób kojarzy się ze sportem, zwłaszcza z dyscyplinami sportów zimowych tj. narciarstwo. I rzeczywiście, odzież termoaktywna to dziś podstawowe wyposażenie praktycznie każdego zawodowego sportowca uprawiającego jedną z wielu popularnych dyscyplin sportów zimowych. Jednak coraz częściej po tego typu odzież sięgają również zwykli amatorzy sportu, a także sportowcy związani z dyscyplinami sportów typowo letnich tj. biegi czy kolarstwo. Większe zainteresowanie odzieżą termoaktywną pojawiło się również w środowisku osób pasjonujących się trekkingiem i turystyką pieszą. Taka odzież gwarantuje po prostu większą wygodę i wyższy komfort cieplny niż jakakolwiek inna odzież dostępna w tej chwili na rynku. Co zatem warto wiedzieć na temat odzieży termoaktywnej, zanim zdecydujemy się na jej zakup?

Rodzaje odzieży termoaktywnej

Na rynku dostępne są różne typy odzieży termoaktywnej, dedykowane dla aktywności realizowanych w różnych warunkach klimatycznych. Jeśli szukamy czegoś wygodnego do biegania w środku lata lub wczesną jesienią, nie powinna być to gruba odzież termoaktywna stworzona z myślą o warunkach typowo zimowych. Podobnie jak większość producentów odzieży termoaktywnej firma Odlo (odzieztechniczna.pl), ma w swojej ofercie co najmniej dwa typy takiej odzieży. Jest to dosyć cienka odzież na lato i znacznie grubsza, dwuwarstwowa odzież na zimę. Niekiedy trafić można również na odzież do zastosowań uniwersalnych, trzeba jednak pamiętać, by nie korzystać z tego typu odzieży w skrajnych temperaturach – gdy jest zbyt ciepło lub wyjątkowo zimno.Odlo

Zwróć uwagę na materiał

Liczy się rodzaj materiału użytego do produkcji odzieży termoaktywnej. Zwykle są to materiały nowych generacji o ulepszonych właściwościach, przede wszystkim o większej zdolności do odprowadzania wilgoci z powierzchni skóry i odparowywania jej na zewnątrz tkaniny. Jeśli brakuje nam wiedzy na ten temat, warto postawić na sprawdzone marki tj. marka Odlo. Dzięki temu mamy pewność, że odzież reklamowana jako termoaktywna, rzeczywiście jest odzieżą termoaktywną, zdolną do odprowadzania potu z powierzchni skóry.

Pamiętaj o właściwej konserwacji

Gdy już kupisz odzież termoaktywną, musisz pamiętać o jej właściwej pielęgnacji. Markowa odzież Odlo, ale także inne markowe ubrania termoaktywne, nie mogą być traktowane zwykłymi proszkami do prania i prane w zbyt wysokich temperaturach, ponieważ szybko utracą swoje podstawowe właściwości. Taką odzież najlepiej prać w temperaturze max 30 stopni, a najlepiej w ogóle zbyt często tego nie robić. Jeśli odzież nie jest zbyt mocno przepocona, zwykle wystarczy ją po prostu dobrze przewietrzyć, by dokładnie wyschła.