Cateringu dietetyczny pomaga kształtować zdrowe nawyki żywieniowe. Firma świadcząca usługi cateringowe dostarcza do domu klienta albo miejsca pracy zestaw gotowych posiłków na cały dzień. Można także zamówić taką dietę pudełkową na tydzień, miesiąc, a nawet na dłuższy okres czasu. Zazwyczaj są to trzy, cztery albo pięć posiłków na dzień. Wszystkie umieszcza się w osobnych pudełkach. Stąd nazwa diety pudełkowej.

Czy dieta pudełkowa to dobre rozwiązanie?


Catering dietetyczny – wsparcie w zdrowym odżywianiuDietadom-j-3 stanowi doskonałe rozwiązanie na osób zapracowanych, które nie mają czasu na przygotowanie posiłków spełniających niezbędne wymogi żywieniowe. Każdy posiłek powinien być optymalnie zbilansowany pod względem zwartości składników odżywczych (białka, węglowodanów, tłuszczów, składników mineralnych i witamin). Firmy świadczące usługi cateringowe wyręczają swoich klientów w opracowaniu takiej diety domowej. Dieta domowa to posiłki w pudełkach, estetycznie przygotowane, smaczne i co najważniejsze – posiadające tyle składników odżywczych i kalorii, ile potrzeba dla osoby prowadzącej określony styl życia i pracy (praca siedząca, umysłowa, fizyczna, inna). Wszystkie te parametry są uwzględnione w posiłkach dostarczanych do klienta: do domu albo firmy. Klienci czują się komfortowo, nie muszą myśleć, jaki posiłek zjeść i z czego go zrobić. Korzystają z gotowego rozwiązania. Catering dietetyczny zaspokaja ich potrzeby żywieniowe i smakowe. Smaczne i udekorowane posiłki zadowalają podniebienia nawet najbardziej wybrednych osób.


Zalety diety w formie pudełkowej


Dieta pudełkowa pomaga osobom, które walczą z nadwagą, w zrzuceniu zbędnych kilogramów, a osobom o prawidłowej masie ciała utrzymanie dobrej kondycji fizycznej. Poza tym poprawia się samopoczucie osób korzystających z diety domowej. Nie muszą się martwić, czy ich sposób żywienia jest właściwy, bo dzięki diecie pudełkowej taki właśnie jest. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z odżywiania pudełkowego, warto skonsultować ten pomysł z lekarzem albo dietetykiem. Specjaliści pomogą w opracowaniu prawidłowej diety i doradzą, jak postępować w trakcie jest stosowania. W diecie pudełkowej bierze się pod uwagę wiele czynników, przede wszystkim wiek, płeć, charakter pracy i aktywność fizyczną.