Problemy z jelitami mogą objawiać się bólem brzucha, nudnościami, biegunkami, a także zaparciami i uczuciem ciężkości. Z przejściowymi problemami, spowodowanymi najczęściej błędami żywieniowymi można sobie poradzić stosując suplementy diety, takie jak błonnik witalny. Oczywiście problemy z jelitami mogą mieć związek z zalegającymi w nich złogami, a także pewnymi ilościami metali ciężkich. W tym wypadku również pomogą zdrowe suplementy diety. Warto przyjrzeć się bliżej produktom, które trzeba wprowadzić do swojej diety przy takich dolegliwościach.

Błonnik witalny – suplement diety wspomagający trawienie cukrów i tłuszczu

Kiedy ma się problemy z zaparciami, a także nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej na brzuchu, koniecznie trzeba sięgnąć po błonnik witalny, który ma zdolność absorbowania nadmiaru cukru i tłuszczu oraz ich metabolizowania. Dzięki temu można zniwelować problemy związane z podwyższonym poziomem cholesterolu, czy też ciśnienia tętniczego. Błonnik witalny koniecznie trzeba spożywać przed posiłkiem, najlepiej 3 godziny wcześniej, w porcjach nie większej niż 9 łyżeczek na dobę w podzielonych dwóch lub trzech porcjach. Nie można zapomnieć również o piciu przynajmniej dwóch litrów wody dziennie, co jest konieczne do odpowiedniej pracy układu pokarmowego i błonnika w jelitach. Błonnik zwiększa uczucie sytości, dzięki temu nie ma się ochoty na przekąski, a tym samym można uniknąć efektu jojo. Bezwzględnie nie można jednak przekraczać zalecanej dawki, gdyż może to doprowadzić do całkowitego rozregulowania przemiany materii. To jeden z niewielu suplementów, które można wprowadzić na stałe do swojej diety.

Olej z nasion czarnuszki – skuteczne działanie antynowotworowe

Naturalne suplementy diety mogą mieć bardzo korzystny wpływ na zdrowie, w tym pracę jelit. Jednym z nich jest olej z czarnuszki, który stanowi prawdziwe bogactwo antyoksydantów w postaci nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także witaminy E, która zwalcza wolne rodniki, stojąc na straży mutacji komórek, a tym samym tworzenia się nowotworów. W badaniach zostało udowodnione, że czarnuszka może mieć działanie profilaktyczne w przypadku nowotworu jelita grubego. Pozwala bowiem pozbyć się z organizmu szkodliwych toksyn, a także uniemożliwia powstawanie złogów, z których powstają kamienie jelitowe.

Chlorella – algi oczyszczające organizm

Inną formą detoksykacji organizmu może być sięgnięcie po suplement diety – chlorellę. Występuje w formie sproszkowanych alg słodkowodnych zamkniętych w kapsułce. Chlorella jest bardzo cennym źródłem żelaza i witaminy B12 i doskonałym suplementem diety dla wegetarian. Właśnie w wegetariańskiej i wegańskiej diecie często brakuje witaminy B12, której źródłem w największym stopniu jest białko zwierzęce. Chlorella ma również zdolność wiązania toksyn i usuwania ich z organizmu. Ponadto zawiera także cenne pierwiastki, których często brakuje w codziennej diecie, takie jak kobalt, jod czy cynk.

Ziemia okrzemkowa – zdrowotne właściwości kwasu ortokrzemowego

Szukając suplementu diety, który może oczyścić organizm ze szkodliwych toksyn i innych ubocznych produktów przewodu pokarmowego, warto zwrócić uwagę na ziemię okrzemkową. Sproszkowany fitoplankton rozpuszcza się w wodzie i wypija rano przed posiłkiem bądź wieczorem przed snem. Można również spożyć miksturę razem z posiłkiem, przy czym należy pamiętać, by dawka nie stanowiła więcej niż 1% masy spożywanego jedzenia. Jest to bardzo istotne, gdyż zbyt duża dawka może powodować objawy podobne do grypopodobnych. Dzieje się tak w sytuacji, gdy detoksykacja zachodzi zbyt szybko. Należy wtedy zmniejszyć dawkę ziemi okrzemkowej. Oczywiście kuracja nie jest stała i można ją stosować maksymalnie przez 6 miesięcy, stopniowo zwiększając dawkę z 3 g do maksymalnie 15 g. Takie gruntowne oczyszczenie organizmu wpłynie korzystnie na jego kondycję, siły witalne, a także dzięki obecności krzemu stan skóry, włosów i paznokci. Zapobiegnie również stanom zapalnym i zadziała w profilaktyce próchnicy. Trwale wpłynie na poprawę metabolizmu. Problemy z jelitami wiążą się ze zbyt niską podażą błonnika, dlatego warto sięgnąć po blonnik witalny - suplement diety. Oprócz tego można postarać się o odpowiednią detoksykację, która również wpłynie korzystnie. Sięgając jednak po suplementy oczyszczające z toksyn, nie należy stosować ich jednocześnie, a wybrać taki, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Warto spożywać produkty bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, które zapobiegają, m.in. nowotworowi jelita grubego.