Wraz ze wzrostem postępu technologicznego, w tym rozwoju medycyny, wielu z nas zadaje sobie pytanie, kiedy powstanie skuteczny lek chroniący przed zachorowaniem na raka.

olej budwigowyI choć na razie nie zostało wynalezione cudowne panaceum na nowotwory, wiele mówi się o pozytywnych właściwościach oleju budwigowego, od nazwiska słynnej doktor Budwig.

Ta niemiecka uczona, będąca farmakologiem oraz biochemikiem, zauważyła że cechą wspólną wszystkich ciężko chorych pacjentów jest brak we krwi fosfatydów, lipoprotein i kwasów omega-3. Wykazała, że zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości antyoksydantów oraz zwiększonej liczby kwasów Omega 3 przyczynia się do zmniejszonej zachorowalności na wiele chorób. Duży udział w tym zakresie odgrywa olej budwigowy(sprawdź ten z tego sklepu), inaczej nazywany również olejem lnianym, który obfituje w duże ilości kwasów tłuszczowych.

Dieta dr Budwig opiera się na przyjmowaniu od trzech do sześciu łyżek oleju dziennie połączonego z połową szklanki białego sera bądź jogurtu naturalnego lub maślanką, z tym że podwojeniu ulega ich ilość. Bardzo ważne jest, aby olej budwigowy był świeży i tłoczony na zimno. W pozostałych przypadkach obfituje w duże ilości substancji rakotwórczych, dlatego ważne jest, aby nie dopuścić do jego utlenienia. W początkowej fazie diety stosuje się wyłącznie ryby i olej lniany, aby uzupełnić niedobory tłuszczu, jednocześnie eliminując z diety źródła kwasów nasyconych. Później, ilość oleju lnianego można zmniejszyć do dwóch łyżek dziennie.