Polacy stają się coraz bardziej świadomi, jeśli chodzi o zdrową żywność i bycie aktywnym fizycznie. Doskonale wiedzą, że jest to ważne, nie tylko, aby uzyskać wysportowaną i smukłą sylwetkę, ale przede wszystkim, by cieszyć się każdego dnia zdrowiem i dobrą kondycją.dieta

Z tego powodu na rynku wydawniczym, w telewizji oraz w sieci powstaje coraz więcej książek, programów i blogów, w których możemy poszukiwać inspiracji. Bycie "fit" oznacza nie tylko sprawność fizyczną, ale świadome komponowanie codziennych potraw.

Inspiracje - jak być "fit" i jeść zdrowo każdego dnia?

Na wielu blogach i w książkach, których tematyką jest ekologiczna, zdrowa żywność znajdziemy przepisy, dzięki którym ułożymy swój codzienny jadłospis. Pamiętajmy, aby składał się on z pięciu posiłków - porządnego śniadania, obiadu i kolacji oraz dwóch zdrowych przekąsek.

Jeśli mamy ochotę na coś słodkiego, nie sięgajmy po kaloryczne wyroby, które znajdują się na sklepowych półkach. Zdrowa żywność może być także pysznym deserem, którym zaskoczymy wszystkich domowników. Użyjmy na przykład marchewki - upieczmy ciasto lub muffinki właśnie o jej smaku. Do ciekawych przepisów należy również ciasto burakowe lub ciasto z daktyli. Dzięki takim słodkościom możemy przemycić do naszego organizmu wiele niezbędnych wartości odżywczych i cennych witamin.

Dobrą i smaczną przekąską są koktajle, przygotowane na bazie rozmaitych owoców oraz warzyw. Przygotujemy je dodając odrobinę mleka kokosowego lub migdałowego. Potem zmiksujmy nasze ulubione, świeże lub mrożone produkty. Zdrowa żywność może być interesującą przygodą na całe życie!

Biosmak.com.pl