Wszyscy fani białego szaleństwa, którzy kilka razy do roku wybierają się na zjazd – niezależnie, czy na nartach, czy na snowboardzie – muszą zadbać o odpowiedni sprzęt. Nie mniej ważny, niż ten do zjazdów, jest strój zapewniający ciepło i ochronę. Kluczowe są natomiast kaski narciarskie, które mają zapewnić ochronę głowy podczas ewentualnych upadków. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak ważna jest ochrona głowy – muszą o tym pamiętać nie tylko rowerzyści, ale również narciarze. kaski narciarskieA może przede wszystkim oni, ponieważ na trasach zjazdowych nie trudno o wywrotkę czy zderzenie z innym narciarzem, a osiągane tam prędkości potrafią być naprawdę wysokie, dlatego ewentualne uderzenie w niechronioną głowę może zakończyć się tragicznie. Podczas wyboru sprzętu szczególną uwagę trzeba zwrócić na kaski narciarskie, których na szczęście na rynku nie brakuje. Ale które jego właściwości są najważniejsze?

Standard bezpieczeństwa

Pierwszą i podstawową kwestią, o której trzeba pamiętać podczas zapoznawania się z ofertą kasków narciarskich, jest standard bezpieczeństwa. Posiadają go tylko produkty bezpieczne, które zostały sprawdzone w określonych warunkach. Ta informacja jest ważna, ponieważ daje nam pewność, że dany model faktycznie zapewni nam odpowiednią ochronę podczas wydarzeń losowych na trasie zjazdowej. Producent, gdy dany model spełnia standard, zawsze o tym informuje – czy to na opakowaniu, metce lub w internetowym opisie produktu. Standard, za którym warto się rozglądać, to „CE EN1077”.

Nowoczesne technologie

Standard to jedno i jest oczywiście niezwykle ważny, ale warto również zagłębić się w opis produktu i dowiedzieć, z czego został wykonany i w jakich warunkach. Nowoczesne materiały potrafią być lekkie, a jednocześnie dawać doskonałą ochronę podczas uderzenia czy upadku. Wiele osób o tym zapomina, ale koniecznie trzeba zwrócić uwagę na klamrę zapinającą – musi być ona wytrzymała, ale jednocześnie łatwa w zapinaniu i odpinaniu. Gdy coś się wydarzy na trasie, szybki dostęp pomocy medycznej do głowy może być kluczowy, a problem z odpięciem kasku narciarskiego to duże utrudnienie.

Jakość wykonania

Przez zakupem warto zajrzeć do kasku, ponieważ podszewka i materiał tam zastosowany również ma znaczenie – powinien być nowoczesny, dobrze dopasowany, a ponadto mieć właściwości odprowdzające wilgoć. Dobre kaski narciarskie mają również wyściółkę podbródka, a także odpinane ocieplacze na uszy. To elementy dodatkowe, które jednak podczas codziennego użytkowania mogą okazać się niezbędne. Będą one wpływały na komfort użytkowania, a także na nasze ogólne samopoczucie. Kaski narciarskie możesz znaleźć tu: https://cebe-polska.pl/pol_m_Kaski-narciarskie-3559.html