Wiele z nas nie ma czasu, aby iść na siłownie bądź do klubu fitness, albo po prostu woli zacisze własnego mieszkania niż kłębienie się podczas zajęć grupowych. Sprawa jest prosta - można rozważyć trening w zaciszu własnego mieszkania, wybrać ulubiony film z ćwiczeniami i do dzieła. Gdy decydujemy się na ćwiczenia w domu zastanawiamy się jakie akcesoria są nam potrzebne.

Od czego zacząć?

Kobieta podczas ćwiczeń na macieWarto zaopatrzyć się w wygodny, przewiewny strój do ćwiczeń. Następnym krokiem jest mata do ćwiczeń fitness. Na rynku jest ogromny wybór tego typu akcesoriów o różnej grubości, szerokości, długości, zrobione z różnego typu materiałów, dostępne są różne kolory. Na te właśnie parametry warto zwrócić uwagę dokonując wyboru w sklepie - nie liczy się tylko marka. Zwróć uwagę na grubość maty - grubsze sprawdzą się do cięższych ćwiczeń, cieńsze np. do jogi. Warto, by te akcesoria były elastyczne i łatwo się je zwijało. Ułatwi to przechowywanie pomiędzy ćwiczeniami. Na rynku istnieją również maty, które się składa - te również zajmują mniej miejsca. Bardzo ważną kwestią jest przyczepność. Mata do ćwiczeń fitness nie powinna się ruszać podczas uprawiania sportu, ponieważ może to spowodować kontuzję. Najlepiej, by długość tego przyrządu oscylowała w okolicach 180 cm. Nie powinna również absorbować wody, jest to ważny aspekt gdyż podczas ćwiczeń dużo się pocimy. Dużym plusem (aczkolwiek mniej ważnym) będzie obecność pasków, przyczepów, rzep dzięki którym bez problemu zwiniemy matę.

Koszta ponoszone przy zakupie maty

Mata do ćwiczeń fitness kosztuje bardzo różnie - w zależności od marki i jakości. Najtańsze, ale i średniej jakości produkty kupimy już za parę złotych. Nieco droższe oscylują w granicach 50 zł. W takim przypadku nie raz lepiej dołożyć i skusić się na matę z górnej półki - cena waha się w okolicach 100 zł. Z pewnością jest to sprzęt, który posłuży nam na długi okres czasu. Dodatkowo jest to podstawa dobrego treningu, a jakość maty wpłynie pozytywnie na efekty całego wysiłku fizycznego. Aby mata do ćwiczeń fitness była zawsze w dobrym stanie i dłużej nam posłużyła warto regularnie ją czyścić.