Sklep z hydrolatami to miejsce, które bez wątpienia powinniśmy odwiedzić, jeżeli poszukujemy odpowiednich preparatów kosmetycznych do twarzy. Tak naprawdę hydrolaty znalazły jednak znacznie szersze zastosowanie. Słyną one z wielu cennych właściwości, dlatego warto byłoby włączyć je do swojej codziennej pielęgnacji. Ważne jest jednak to, aby dobrać odpowiedni dla swojej skóry hydrolat.

Jaki hydrolat dla skóry tłustej?

Skóra tłusta jest bardzo trudna w codziennej pielęgnacji. Nierzadko pojawiają się na niej wypryski oraz przebarwienia. Kosmetyki pielęgnacyjne przeznaczone do tego rodzaju skóry powinny być więc dobierane szczególnie starannie. W sklepie z hydrolatami znajdziemy między innymi hydrolat z czystka ladanowego, a także hydrolat rumiankowy. Zarówno jeden, jak i drugi preparat będzie idealny dla cery tłustej, skłonnej do trądziku. Obydwa hydrolaty charakteryzują się właściwościami antybakteryjnymi oraz przeciwzapalnymi. Nie sposób odmówić im także działania łagodzącego podrażnienia oraz przyśpieszającego gojenie stanów zapalnych. Zarówno hydrolat z czystka ladanowego, jak i hydrolat z kwiatów rumianku lekarskiego wykazuje właściwości łagodnie rozjaśniające. Z tego też względu kosmetyki te pomogą przywrócić naszej cerze jednolity, zdrowy koloryt.

Co warto wiedzieć o hydrolatach?Z jakiego hydrolatu skorzystać powinny osoby z cerą suchą?

Sklep z hydrolatami to miejsce, w którym znajdziemy nie tylko preparaty przeznaczone dla osób z cerą tłustą i skłonną do trądziku. W sklepie z hydrolatami nie brak jest bowiem preparatów przeznaczonych do pielęgnowania skóry suchej. Jak zaś powszechnie wiadomo, cera sucha najbardziej potrzebuje nawilżenia. Odwiedzając sklep z hydrolatami, warto więc zwrócić uwagę na wodę różaną. Woda różana, zwana także hydrolatem z róży damasceńskiej, wykazuje działania kojące podrażnienia. Dzięki niej możliwe będzie również odżywienie zmęczonej i poszarzałej cery. Skórze suchej do gustu może przypaść również hydrolat z kwiatów gorzkiej pomarańczy. On również działa nawilżająco. Nie sposób odmówić mu także właściwości antybakteryjnych i redukujących podrażnienia. Bez względu na to, na jaki hydrolat się decydujemy, należy mieć na uwadze to, aby zawsze aplikować go na starannie oczyszczoną cerę. W przeciwnym bowiem razie mowy o satysfakcjonujących rezultatach być niestety nie może. Należy także uzbroić się w cierpliwość. Efekty stosowania hydrolatu pojawią się po około dwóch, trzech tygodniach systematycznego stosowania. Hydrolatu najlepiej byłoby używać przynajmniej dwa razy w ciągu dnia.